Na początek maja planowane jest otwarcie dla turystów kamiennogórskich podziemi. Wczoraj (czwartek, 19 stycznia) podpisana została umowa z firmą, która przez 15 lat administrować będzie tą atrakcją turystyczną. Burmistrz Kamiennej Góry Krzysztof Świątek podpisał umowę z Jarosławem Boną reprezentującym „Fort Gerharda” ze Świnoujścia.

 

Koncesja udzielona jest bezpłatnie. Ponieważ remont podziemi odbywał się z funduszy unijnych, miasto przez 5 lat nie może na tym obiekcie zarabiać. – Podziemia mają przyciągnąć do miasta turystów – mówi K. Świątek.
Koncesjonariusz ma z własnych środków przygotować ekspozycję, która ma zachęcić turystów do odwiedzenia podziemi. Dokładna kwota planowanych inwestycji nie jest ujawniana, ale wcześniejsze informacje wskazywały na kilkaset tysięcy złotych. Ekspozycja dotyczyć ma historii miasta, m.in. planowanej produkcji samolotów arado. W
stępnie określony został początek działalności podziemi. Na początku maja zorganizowane ma być otwarcie. Więcej informacji już wkrótce!

Dojazd do Arado

Nasze galerie

galerie

rajdstrona

Partnerzy Arado

partnerzy2

Patronat Arado

kamiennag

Arado na Facebook

facebook

No plugin selected!